Oss nedir? 押忍って何だ?


 Osu kanji 2
Bugün burada size başka bir japon kültüründen bahsetmek istiyorum.Biz bu popüler “dojo”kelimesi için kullanılan “kanji” taban anlamını anlamak süreci alacaktır.Sonra bu eşsiz kelimenin ilginç kültürel yönünü  anlatacağım.

Bu kelime telaffuz ve birkaç farklı şekilde yazılır. Birçok “Osu” veya “Oss” yazmak, bazı “Ous” telaffuz ve ben “Ossu” yazmak. Onlar sadece farklı telaffuz vardır ve bunların hepsi “doğru” bulunmaktadır.
“Oss” dan O, böyle yazılır ve itmek veya bastırmak anlamına gelir. “ss” ya da “su” parçası tahammül ya da sebat anlamına gelir olarak Kanji yazılmıştır. Bu nedenle, bu iki kanji birlikte, kendi duygularını bastırmak tutum sembolize ve sert eğitim veya yorucu zahmeti veya görev tahammül. Bu kelime genellikle böyle karate, judo ve kendo olarak budo uygulayıcıları tarafından kullanılır. Ama aynı zamanda tipik vb beyzbol, futbol, ​​ gibi agresif ya da maço kabul edilen spor sporcular tarafından kullanılanAynı zamanda tipik Japonya’daki erkek uygulayıcıları veya sporcular tarafından kullanılır. “Osu” de “erkek” anlamına gelir olarak yazılır, çünkü bu nedenle birçok Japon kadın “Osu” diyor rahatsız hissediyorum.Birçok dojo onlar izin ve hatta “Osu” kullanımı ve normal tebrik kelimeleri kullanmamaları tavsiye edilir ve ayrıca evet onlar geri Sensei, senpai ve meslektaşları cevap yokken. Judo ve karate dünyada bu kadar popüler hale geldikçe, bu yüzden kelimesini Oss / Osu yaptı. Kelime odaklı çok erkek olmanın kültürel bir parçası, ancak, pek çok batılı kadın uygulayıcıları yayıldı ve sporcular bu kelimeyi kullanmak vermedi.
 
Tarihine bakalım. Şaşırtıcı bir şekilde, kökeni belli olmayan birkaç teori vardır. Ben ikisini’ de paylaşıyorum
 
Bir teori, bu kelime samuray ruhu beslenen gerekiyordu Japonya’nın imparatorluk Donanması sadece 20. yüzyılın ortalarında icat edilmiş olmasıdır.oldu da şekilde oldu.Günaydın Japon Ohayo gozai Masu olduğunu. Askerler acele selam ve yanıtları da dahil olmak üzere donanmada her zaman bu gibi şeyleri  yapmak için eğitilmiştir. Böylece, güya, Ohayo gozai Masu ve selam, sadece “O” ve “su” aşağı kesilmiş ve “O-su” oldu.Öğleden soHagakurenra ve akşam için tebrik farklı tabii, ama “Osu” hayır ya evet olup olmadığını yanıtları da dahil olmak üzere tüm durumlar için kullanılmaya başlanmıştır.Başka bir teori de Saga kabilesi samuray (佐賀 Kyushu Adası) tarafından icat edilmiştir diyor. Hagakure Ünlü yazar ( ), Yamamoto Tsunetomo ( 1659-1719) bu klan(kabile) doğdu ve bushido çok güçlü ve sıkı orada icra oldu. Sözde onların sabah selam için “Osu” kullanılmıştır 18. ve 19. yüzyıllarda Saga klanın(kabile) genç samuray.Eğer Yamamoto Tsunetomo ilgilenen varsa, onun biyografi hakkında Vikipedi bakın:
http://en.wikipedia.org/wiki/Yamamoto_Tsunetomo
 
Hagakure gerçek bushido manevi rehber olarak birçok samuray tarafından kabul edildi. Bu ünlü kitap hakkında bilmiyorsanız, Hagakure Wikipedia basit açıklamayı okuyun:
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Hagakure
 
 
 
Ve evet hayır cevapları her ikisi
için de tek bir “Osu” var Birçok kişi neden bana sordu. Eğer Bushido veya Japon dövüş sanatları kültürünü anlamak gerekir bunu  anlamak mümkün. bushido omurgası toplam itaat olduğunu. Hagakure okuyun ve kabul veya toplam itaat temel kavramları katılmadığınızı daha iyi bir anlayışa sahip olacaktır. İşte Batı dünyasında, bir sensei diyor öğrencilerin sor “neden” veya “hayır” demek olabilir “jump”. “Ne kadar yüksek?” Tabii ki, bazıları isteyebilir Japon dojo olarak, istisnasız tüm öğrenciler “Osu” cevap ve atlamak istiyorum. Yani, Japonya’da bir dojo bir “hayır” cevabını gerek yoktur. Eminim pek çok Batılı insanlar muhtemelen bu eylemi “aptal” veya beyin yıkanmış ve akılsızca düşünün duyuyorum. İki farklı dünyaların kültürlerinin karşılaştırılması amacı iyi veya doğru olduğu yargılamak için değil, okuyucuların daha iyi bir anlayışa sahip olacak şekilde sadece farklılıkları göstermek için olmadığını vurgulamak istiyorum.
 
Ben nereden geldi şimdi “Oss” ne anlamına gelir daha iyi bir fikriniz oldu umuyorum. Ben de size  bu kelimeyi daha iyi  alir ve söylerken  vicdanlı olacağını umuyorum. “Oss!”OSS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *